W baardzo telegraficznym skrócie, ponieważ jest już późny moment nocny… “Jagodną” było ciężko opuścić. Z wychodzenia ok 7 rano zrobiła się 11. Jajecznica, koktail jagodowy, sklepik gadżetowy, zapoznana Ania z sześcioletnią córka Milenką z Olsztyna i turyści z bobasami z Gostynina, jak mówili “z miasta od masła”. Podobno pyszne. No i jakoś tak zeszło.

Ania od Milenki, tak nam zareklamowała swoje miasto Olsztyn, że po prostu nie mogę tam nie pojechać. Ruszyliśmy na szlak w grupie, bo nasze szlaki okazały się przez dwie godziny podążać razem, a więc razem to razem.

To już jakaś tradycja… Tym razem całą ekipą przeoczyłyśmy szlak. Oznaczenia skrętu szlaku z autostrady na samym jej zakręcie nie było. Właściwie to informacji o skoku przez płotki, bo trzeba było przeskoczyć całą “bandą” przez bandę zabezpieczającą zekręt drogi. Na rozstajach “my w lewo, Panie z Olsztyna w prawo” fotka, pożegnanie i zaproszenie do Olsztyna.

Samotnie wędrujemy szlakiem, a za jakiś czas jeszcze samotniej, bo naprawdę zginął w przestworzach  i po sporych wysiłkach, żeby go odnaleźć decydujemy się dotrzeć do celu asfaltem – 1,30h drogi.  Znowu ta Autostrada Sudecka:( Szlak pojawia się na radarze dopiero w Zieleńcu. Spryciarz odpoczywał od nas, a my bez niego też dałyśmy sobie radę.

Sudecki asfalt kluczy dalej między wyciągami Zieleńca – narciarskiej dzielnicy Dusznik Zdroju. Docieramy w okolice schroniska PTTK “Orlica”. Upewniam się telefonicznie, że są wolne miejsca i raczymy się obiadem.

W “Orlicy” całe piętro, wysokości pomieszczeń ma krasnoludkowe i pokoik takiej wielkosci też. Na dodatek potwierdzają to figurki na toaletach. Dla niego krasnal, a dla niej krasnalka. Jest schludnie. Łazienki nowe i w nowoczesnym popielu. W żadnym schronisku takich nowoczesności nie doświadczyłyśmy. Widok z okna na stary kamienny kościół.

Czy jutro się zgubimy? Czy kota zobaczymy? Czy duszę w Dusznikach wyleczymy…? Zobaczymy;)

Ważne informacje:

1. Dystans: ok. 20 km

2. Nocleg: Schronisko PTTK “Orlica”, Zieleniec 78, 57-340 Duszniki- Zdrój

3. Posiłek: Restauracja “Regle” ul. Zieleniec 71, 57-340 Duszniki-Zdrój. Makaron z kurczakiem. Ocena miejsca: 9 z 10. Ocena dania: 9 z 10.

4. Atrakcje: Kamienny kościół pw. św. Antoniego w Lasówce, panoramiczny Zieleniec, Schronisko PTTK “Orlica”, Kamienny kościół pw. św. Anny w Zieleńcu.